18 ay süren öğretmen istismarı! ‘Çocuğum olmuyor’ diyerek kandırıp ‘sürpriz’ yaptı: Baba oluyorsun

Öğrencisinden hamile kalan öğretmenin davasından yeni detaylar ortaya çıktı, skandalın perde arkasındaki ifadeler pes dedirtti.

18 ay süren öğretmen istismarı! ‘Çocuğum olmuyor’ diyerek kandırıp ‘sürpriz’ yaptı: Baba oluyorsun
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

İngiliz mahkemesinin duruşmasına göre, ‘güzel’ matematik öğretmeni ile uygunsuz ilişki yaşadığı iddia edilen 15 yaşındaki öğrenci polise, ‘benim konumumda olan herkes aynısını yapardı’ dedi. Rebecca Joynes adındaki kadın öğretmenin cinsel suçlarla ilgili davasının ikinci gününde, jüri üyelerine verdiği polis sorgulamasında, Rebecca Joynes’un görünüşünün sınıfındaki öğrenciler tarafından konuşulan bir konu olduğunu söyledi.

KEFALETLE SERBEST BIRAKILDI, HAMİLE KALDI

Skandal olayın detaylarına göre, 30 yaşındaki Joynes, ilişki yaşadığı ilk öğrenciyle alakalı yargılanmayı beklerken kefaletle serbest bırakıldı. Bu sırada ise, ikinci bir öğrenciyle ilişkiye başladı ve ondan hamile kaldı. Joynes, buluşmaya siyah pantolonunun içine soktuğu ‘pembe bir bebek başlığıyla’ geldi.
Jüri üyeleri, ‘Boy A’ olarak anılan 15 yaşındaki gencin bir dedektife, Joynes cep telefonu numarasının ilk on rakamını ona verdikten sonra buluşma ayarladıklarını dinledi. Boy A, kendisinin ve arkadaşlarının daha önce şaka yollu olarak öğretmenlerini numarası için rahatız ettiklerini ve bir ilişkisi olup olmadığını sorduklarını anlattı. Buna göre genç, matematik dersi devam ederken numaranın son rakamı için mümkün olan ihtimalleri aramayı denedi ve en sonunda telefonun çaldığını duydu.

18 ay süren öğretmen istismarı! 'Çocuğum olmuyor' diyerek kandırıp 'sürpriz' yaptı: Baba oluyorsun

LÜKS DAİREYE GEÇTİLER

Boy A, başlangıçta ona yalnızca ‘merhaba’ yazan bir mesaj gönderdiğini ancak cevap alamadığını söyledi. O haftaki bir matematik dersinde Boy A, öğretmenine bu kez şöyle bir mesaj gönderdiğini söyledi. Joynes bu kez cevap verdi ve böylece mesajlaşmaya başladılar ve Cuma günü okuldan sonra buluşup 30 yaşındaki kadının Salford Quays’teki lüks dairesine gitmeyi ayarladılar.

Mahkemeye göre, Joynes buluşmadan önce öğrencisine pahalı bir hediye aldı daha sonra onu arabasıyla alıp dairesine götürdü ve genç geceyi orada geçirdi. Ancak öğretmen aralarında cinsel ilişki yaşandığını reddediyor.

SKANDAL DETAYLAR

Mahkemede yeni çıkan detaylara göre ikili sık sık Snapchat uygulamasından sohbet etti. DailyMail ise Joynes ile ilişkiye giren çocukla röportaj yaptı. Joynes ise çocuklarla ilişkiye girdiğini bir kez daha reddetti. Çocuklardan Boy B, 18 ay boyunca Joynes ile defalarca ilişki yaşadıklarını ve en sonunda Joynes’in hamile kaldığını öğrendiğini bildirdi. Lüks bir daire içinde kazı kazan içerisinde sürprizle bu durumu öğrendiğini belirten çocuk söz konusu kağıdın üzerinde “En iyi baba” yazdığını gördü ve bu durum karşısında afalladığını ifade etti. Joynes ise mahkemede bu iddiaları ağlayarak yanıtladı ve ‘Ben de çocuğumun geleceğini düşündüm. Ben de çocuğum için en iyisini istiyorum.’ dedi.

18 ay süren öğretmen istismarı! 'Çocuğum olmuyor' diyerek kandırıp 'sürpriz' yaptı: Baba oluyorsun

“SEN BENİ ALDATTIN”

Boy B’nin babası ise öğretmeni ile çocuğunun ilişkisinden haberleri olduğunu hatta kendisinin söylemesi için beklediklerini bildirdi. Bu süreçte aile, Boy B’nin ağabeyinden bu bilgiyi aldıklarını ifade etti. Boy B, ise mahkemede öğretmeni olan Joynes’i sevdiğini ancak ilişkilerinin bir süre sonra bozulduğunu hatta Joynes’in B’yi başka kızlarla takıldığı için kendisini aldatmakla suçladığını belirtti.

Boy B ayrıca çapraz sorguda polise olayların zaman çizelgesi hakkında ‘yalan söylediğini’ itiraf etti ancak bunu Joynes’u ‘korumak’ için yaptığını, çünkü ilk kez 15 yaşındayken tanıştıklarını söyledi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.