Ediz Hun: Yeşilçam bitti, yok artık!

Usta oyuncu Ediz Hun, Kıbrıs Barış Harekatı’nın 50’nci yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenen Kıbrıs Şehitlerini Anma ve Gazilerle Buluşma Programı’na katıldı. Yeşilçam sineması bitti, yok artık diyen Ediz Hun, o yıllardan geriye çok az sanatçı kaldığını söyledi.

Ediz Hun: Yeşilçam bitti, yok artık!
Yayınlama: 11.05.2024
A+
A-

KKTC’de Kıbrıs Şehitlerini Anma ve Gazilerle Buluşma Programı’na katılan Ediz Hun, şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi. Sanatçı, Girne Amerikan Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin düzenlediği söyleşide soruları da yanıtladı.

Çok çalışmanın önemine vurgu yapan Hun, “Çok çalışırsanız, başarı bir gün mutlaka sizi bulacaktır” tavsiyesinde bulundu.

Ediz Hun: Yeşilçam bitti, yok artık!

“EN YAŞLI DÖRDÜNCÜ OYUNCU BENİM”

Söyleşi sonrası basın mensuplarıyla bir araya gelen Ediz Hun, Yeşilçam sineması hakkında konuştu. 84 yaşındaki sanatçı, o yıllardan geriye az sayıda isim kaldığını söyledi.

Yeşilçam sineması bitti, yok artık. Son geriye kalanlar bizleriz. Bizlerden sonra maalesef kimse kalmayacak çünkü zaman geçiyor. En yaşlı dördüncü oyuncu benim. Birinci Ahmet Mekin, 1932 doğumlu. Sonra İzzet Günay var, çok kibar bir adamdır, o 1934’lü. Göksel Arsoy 1936’lı. Ben de 1940’lıyım. Benden sonra bir Kadir İnanır kaldı. Tarık Akan da rahmetli oldu, başka kimse kalmadı. Hanımlardan ise Türkan Şoray, Hülya Koçyiğit ve Filiz Akın var.

Ediz Hun: Yeşilçam bitti, yok artık!

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.