Madonna’nın Copacabana plajındaki ücretsiz konserine 1,6 milyon kişi katıldı

Madonna’nın Copacabana plajındaki ücretsiz konserine 1,6 milyon kişi katıldı.

Madonna’nın Copacabana plajındaki ücretsiz konserine 1,6 milyon kişi katıldı
Yayınlama: 06.05.2024
A+
A-

Brezilya’nın Rio de Janeiro şehrinde müzik kariyerinin en büyük konserine imza atan “Pop’un Kraliçesi” Madonna, dünya turnesini 1,6 milyon kişinin katıldığı konserle sonlandırdı.  Amerikalı yıldızın ücretsiz verdiği konser nedeniyle şehrin dünyaca ünlü Copacabana plajı adeta doldu taştı. 

65 yaşındaki Madonna kalabalığa “İşte dünyanın en güzel yerindeyiz” diye seslenirken okyanus manzarasını, dağları ve şehre tepeden bakan İsa heykelini işaret ederek “Burası sihirli bir yer.” dedi. Plajın dans pistine dönüştüğü müzik şölenine 1998 tarihli hiti “Nothing Really Matters” ile başlayan Madonna’yı Brezilyalılar sahile bakan apartmanlardan, otellerden ve sahile demirleyen tekne ve yelkenlilerden takip etti.  

Aralarında “Like A Virgin” ve “Hung Up”ın da bulunduğu klasik hitlerini seslendiren sanatçı, “Like A Prayer”ın şarkısını ise başı tamamen siyah bir pelerinle örtülü ve tespihli şekilde söyledi. 

“Live to Tell” şarkısını söylerken ise plaja kurulmuş dev ekranlarda AIDS nedeniyle hayatını kaybeden insanların siyah beyaz fotoğrafları gösterildi. 

1,6 milyon kişinin izlediği konseri Madonna’nın resmi web sitesi 1987’den beri Amerikalı şarkıcının verdiği en büyük konser olarak lanse etti. 

Madonna’nın 1987’de Paris’te verdiği  konsere 130 bin kişi katılmıştı. O dönem bu sayı rekor bir katılım olarak kabul edilmişti. 

Geçen ekim ayından beri 40. sanat yılı kutlamak için ‘The Celebration Tour’ adlı dünya turnesini gerçekleştiren ünlü şarkıcı, ciddi bakteriyel enfeksiyon geçirerek yoğun bakımda tedavi görmüş ve ölümden dönmüştü.  Madonna en son 2012’de Brezilya’da konser vermişti.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.