Brezilya’daki sel felaketi: Köprü yıkıldı!

Brezilya’nın Rio Grande do Sul eyaletini vuran selde bir nehrin üzerinden geçen köprü yıkıldı. O anlar, çevredekilerin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı. Felakette can kaybı ise en az 39’a yükseldi.

Brezilya’daki sel felaketi: Köprü yıkıldı!
Yayınlama: 04.05.2024
A+
A-

Brezilya’nın güneyindeki Rio Grande do Sul eyaletinde şiddetli yağışların yol açtığı sel felaketinin bilançosu ağırlaşıyor. Rio Grande do Sul Sivil Savunmasından yapılan açıklamaya göre selde hayatını kaybedenlerin sayısı 39’a yükseldi.

‘EN BÜYÜK FELAKET’

Eyaletin başkenti Porto Alegre de dahil olmak üzere 235 farklı noktada etkili olan sel sebebiyle en az 24 bin kişi evini terk etmek zorunda kaldı. Eyalet Valisi Eduardo Leite yaptığı açıklamada, “Zor günler olacak. İnsanlardan evlerini terk etmelerini istiyoruz. Amacımız hayat kurtarmak. Bazı şeyleri kaybedeceğiz ama hayatları korumalıyız. Önceliğimiz insanları kurtarmak” ifadelerini kullandı. Leite, bunun ‘eyaletteki en büyük felaket’ olduğunu, Rio Grande do Sul’un ‘savaş halinde’ olduğunu belirtti.

Eyalette büyük hasara yol açan sel sebebiyle sokaklar nehre döndü, yollar ve köprüler yıkıldı. Santa Maria’ya bağlı Palma’da nehir üzerindeki bir köprü çöktü. O anlar çevredekilerin cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.